Aktuality

  25 mar

  „Vesmír očami detí“  2024 – vyhodnotenie súťaže

  Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove, útvar astronómie, sa zapojil do XXXIX. ročníka celoslovenskej výtvarnej súťaže „Vesmír očami detí“. Do okresného kola sa v roku 2024 prihlásilo 18 materských škôl, 26 základných škôl, 3 špeciálne základné školy a  5 základných umeleckých škôl. 531 došlých výtvarných prác rozdelených do 5. kategórií hodnotila odborná porota 25. marca

  Čítať ďalej
  24 mar

  Aftermovie – Folk Fashion Show 2024

  Krásna, umelecká, tradičná i moderná, zážitková a inšpiratívna… Taká bola FOLK FASHION SHOW 2024. Všetkým zo 💗 ĎAKUJEME !

  Čítať ďalej
  22 mar

  „Čo vieš o hviezdach?“ 2024 – vyhodnotenie súťaže

  Útvar astronómie, súčasť Múzea a Kultúrneho centra južného Zemplína v Trebišove sa  aj v tomto roku zapojilo už do 34. ročníka celoslovenskej vedomostnej súťaže z astronómie „Čo vieš o hviezdach?“.  Okresné kolo sa konalo v 1. kategórii dňa 21. marca  a v 2. a 3. kategórii dňa 22. marca. Spolu sa zúčastnilo 29 súťažiacich z nasledovných škôl: ZŠ Leles, ZŠ M.

  Čítať ďalej
  15 mar

  Tiffany šperk – tvorivá dielňa

  15. marca zorganizovalo Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove ďalšiu tvorivú dielňu. Tentoraz si účastníčky vyrobili  krásne tiffany šperky pod odborným vedením pani Rudincovej. Tvorenie je radosť a organizovanie  tvorivých dielní  je ešte väčšou. Tešíme sa na ďalšie stretnutia.

  Čítať ďalej
  12 mar

  Hviezdoslavov  Kubín   2024

  V dňoch 12. a 13.3.2024 sa v priestoroch Múzea a Kultúrneho centra južného Zemplína v Trebišove konal 70. ročník okresnej postupovej súťaže a prehliadky v umeleckom prednese poézie a prózy, detí, mládeže a dospelých. Prinášame Vám výsledky súťaže a fotogalériu z tejto súťaže. Výsledky prehliadky a súťaže I. kategória prednesu poézie 1. miesto/priamy postup: Aleš

  Čítať ďalej
  10 mar

  Trebišovski pisanki 2024

  10. marca  sme pre návštevníkov múzea  pripravili podujatie Trebišovske pisanki. Návštevníci si mali možnosť pozrieť výstavu veľkonočných kraslíc, tvorivé dielne v zdobení kraslíc, kde si mohli aj vyskúšať zdobenie kraslíc rôznymi technikami  a tiež maľovanie mega kraslice. Súčasťou programu bolo aj vystúpenie folklórnej  skupiny  Trebišovská Orgonina, predaj veľkonočných dekorácií a detský tvorivý kútik. Spestrením programu bola

  Čítať ďalej
  05 mar

  Svadobný lapbook

  Každá svadba má svoj príbeh a preto … porozprávaj sa so svojimi starými rodičmi o ich svadobnom dni a vytvor si tak 3D knihu plnú zážitkov, fotografii a spomienok z ich začiatku spoločného života.   Najkreatívnejší svadobný lapbook oceníme vecnou cenou.   Viac informácií o lapbookoch a o možnostiach ich využitia nájdete na internete.

  Čítať ďalej
  16 feb

  Maľovaná taška – tvorivá dielňa

  Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove 16. februára pripravilo ďalšiu tvorivú dielňu. Tento raz to bola platená taška maľovaná a kombinovaná technika. Náš zámer spájať ľudí, ktorí majú vzťah k umeniu a kreativite sa splnil. Máme stále viac účastníkov, ktorí sú chcú tvorivo oddýchnuť, inšpirovať sa a vytvoriť si pre seba niečo originálne.

  Čítať ďalej