Aktuality - sekcia Múzeum

18 máj

Noc múzeí a galérií

Noc múzeí a galérií sme tento rok na trebišovskom panstve prežili v Etno duchu. Vďaka mládeži gréckokatolíckej farnosti v Trebišove pod vedením sestry Pauly sme si užili prevedenie tieňohry o jednom zabudnutom lajbliku, ktorý zažil dobu grófa Júliusa Andrássyho a stratenej kuchárskej knihe rodu Andrássy, ktorej sa podarilo navrátiť na ich niekdajšie panstvo. Túto výnimočnú

Čítať ďalej
15 apr

Poďakovanie krasličiarkám

Ďakujeme za účasť na 34. ročníku súťažnej výstavy v zdobení veľkonočných kraslíc – „Trebišovski pisanki“. Sme hrdí na to, že v priestoroch nášho kaštieľa Andrássyovcov sme mali možnosť prezentovať Vaše jedinečné a dokonalé výtvory.

Čítať ďalej
24 mar

Aftermovie – Folk Fashion Show 2024

Krásna, umelecká, tradičná i moderná, zážitková a inšpiratívna… Taká bola FOLK FASHION SHOW 2024. Všetkým zo 💗 ĎAKUJEME !

Čítať ďalej
05 mar

Svadobný lapbook

Každá svadba má svoj príbeh a preto … porozprávaj sa so svojimi starými rodičmi o ich svadobnom dni a vytvor si tak 3D knihu plnú zážitkov, fotografii a spomienok z ich začiatku spoločného života.   Najkreatívnejší svadobný lapbook oceníme vecnou cenou.   Viac informácií o lapbookoch a o možnostiach ich využitia nájdete na internete.

Čítať ďalej