Pozorovanie večernej oblohy

Múzeum Trebišov - Kaštieľ Andrássyovcov

zadarmo

Pozorovanie večernej oblohy

Útvar astronómie Vás pozýva na pozorovanie večernej oblohy prenosnými ďalekohľadmi. Nízko nad juhozápadným obzorom nám bude svietiť Saturn s jasnosťou +0,8 mag. Na rozdiel od neho nad južným obzorom s jasnosťou -2,2 mag. zažiari Jupiter, najväčšia planéta slnečnej sústavy a vľavo od neho bude viditeľný Mars s jasnosťou -0,89 mag. Vpravo od oranžovo svietiaceho Marsu uvidíme otvorenú hviezdokopu Plejády, ktorú tiež nazývame aj "Kuriatka". Náš verný spoločník, Mesiac, ktorý je dva dni pred poslednou štvrťou, sa nad obzorom objaví až tesne pred polnocou, preto nebude svojim svitom rušiť pozorovanie. V prípade nepriaznivého počasia je pripravený náhradný program. Pozorovanie sa uskutoční v piatok 13. 1. o 17:30 hod. v areáli múzea pri jazdiarni.

Tešíme sa na Vás.

Vstupné: Zadarmo

Kontakt: 0902 627 882

Ak máte akékoľvek otázky, kontaktujte nás prosím na majkacaty@gmail.com