Noc v trebišovskom múzeu

 • Home
 • Noc v trebišovskom múzeu
04 máj

Noc v trebišovskom múzeu
2023

 • Dátum a čas

  12. máj 2023, piatok od 17:30

 • Adresa

  M. R. Štefánika 257/65

 • Organizátor

  Múzeum Trebišov - Kaštieľ Andrássyovcov

 • Cena lístka

  6 €

Awesome Image

Noc v trebišovskom múzeu

Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pripravilo pre návštevníkov podujatie Noc v trebišovskom múzeu, ktoré sa uskutoční dňa 12.05.2023 (piatok) od 17.30 hod. do 22.00 hod. Vstup do múzea bude každú celú hodinu.


„Každoročne sa pri príležitosti Noci múzeí a galérií otvárajú tieto inštitúcie po celom Slovensku v netradičnom čase. V tomto roku sa Noc múzeí a galérií organizuje v sobotu 13.05.2023. Múzeum v Trebišove však pozýva návštevníkov na toto podujatie o deň skôr, teda v piatok v podvečerných hodinách. Rozhodli sme sa zorganizovať „vlastnú“ Noc v trebišovskom múzeu, aby sme dali príležitosť milovníkom histórie či umenia navštíviť aj iné múzeá a galérie, ktoré toto podujatie organizujú v sobotu“, povedala riaditeľka trebišovského múzea PhDr. Beáta Kereštanová.


Vďaka spolupráci Košického samosprávneho kraja, Staromestského Divadla Petra Raševa Košice a mesta Trebišov je pre návštevníkov pripravený unikátny sprievodný program pod názvom Imaginácie, ktorý sa začne o 17.30 hod. pred kaštieľom. Nautilus („obrovská ponorka na kolesách“) vtiahne divákov do sveta fantázie pomocou vizuálnej show, hudby, tanca, spevu v podaní speváčky Eniesy, žonglérskeho dua z cirkusu Mavakanza a choduliarov. Ponorku Nautilus zhotovil umelecký kováč Radoslav Eperješi. Táto show je zároveň malou ukážkou podujatia Imaginácie – Kúzelný majáles, ktoré sa uskutoční 26.-27.5.2023 v Košiciach.


Pre návštevníkov Noci v trebišovskom múzeu máme ďalej o 18.00 hod. pripravenú komentovanú prehliadku výstavy ANDRÁSSY 200, kde sa dozvedia o živote grófa Andrássyho, o jeho politickej kariére, ale hlavne, akým bol človekom, synom, manželom, otcom a priateľom. Na výstave uvidíte originál denníka grófa Andrássyho, ktorý si písal v troch jazykoch, jurácku šabľu, repliku svätoštefanskej koruny, ktorou gróf korunoval cisára Františka Jozefa I. a cisárovnú Sissi za uhorského kráľa a kráľovnú, repliku korunovačných šiat cisárovnej Sissi, trónne kreslo zhotovené pre cisára Františka Jozefa I., portréty a ďalšie predmety. Po prehliadke si môžete vychutnať pohárik lahodného tokajského vína a pre tých, ktorí tento zlatistý mok vynechajú, bude pripravený aj nealkoholický punč. Pre najmenších, ktorí prídu s rodičmi, máme pripravené tvorivé dielne, kde sa dozvedia o živote šľachticov v trebišovskom kaštieli a môžu ochutnať detský punč. Milovníci histórie, ktorí nás navštívia, budú mať jedinečnú príležitosť osobne sa stretnúť aj grófom Andrássym, ktorý v ten večer bude hostiť samotnú cisárovnú Sissi, ktorá bude oblečená v korunovačných šatách. Nenechajte si preto ujsť príležitosť porozprávať sa či odfotografovať sa s nimi.

Harmonogram

 • 12. mája 2023

  Trvanie akcie:

  Akcia potrvá od 17:30 do 22:00

Kontaktné informácie

Kontakt: Mgr. Nikola Radová
radova.nikola@muzeumtrebisov.sk

Rezervácia lístkov

    počet

  predchádzajúci príspevok

  sviatok sv. Floriána

  nasledujúci príspevok

  Pozorovanie Slnka