XXIX. Folklórne slávnosti Brezina 2022 a vareňe zameški

M. R. Štefánika 1978/53

Obec Brezina

Zadarmo

Priaznivcov folklóru a všetkých tých, ktorí chcú ochutnať zamešku, pozývame na XXIX. Folklórne slávnosti Brezina 2022. Konajú sa v priestoroch areálu kultúrneho domu v nedeľu 10. júla 2022.

Bohatý program začína o 16.00 hod. krojovaným sprievodom obcou – Pridajce še gu nam.

Programový blok V Kolbašoch na valaľe bude patriť folklórnym skupinám: Roňava - Michaľany, Košicki špivaci - Košice, Roňva - Slanské Nové Mesto, Parobci z Dvorianok a domáca skupina Brezina.Záver programu bude patriť folkloristom zo súboru Dúbrava z Prešova.

Návštevníci počas celých slávnosti majú možnosť ochutnať tradičné zemplínske jedlo zamešku. Ľudová veselica ukončí program folklórnych slávnosti.

Slávnosti pripravili: Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína Trebišov, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja a obec Brezina .

Kontakt : Mgr.Emília Vítková
Email:emilia.vitkova@muzeumtv.sk

Začiatok udalosti

Ak máte akékoľvek otázky, kontaktujte prosím naše múzeum.

počet

predchádzajúci príspevok