Múzeum deťom

• Adresa

M. R. Štefánika 257/65

Múzeum Trebišov - Kaštieľ Andrássyovcov

23. a 24. júna pre deti základných a materských škôl v priestore muzeálneho dvora a parku pripravuje Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove, zariadenie Košického samosprávneho kraja, program pod názvom Múzeum deťom. Areál kaštieľa ožije históriou Andrássyovcov, remeselníckymi majstrami a poľnohospodárskymi činnosťami. Návštevníci sa dozvedia o histórii Andrássyovcov ich živote aj tradíciách, ktoré kedysi dodržiavali. Vyskúšať si budete môcť: kováčstvo, mútenie masla, ručné pletenie lana, mlátenia obilia, mletie kukurice a ďalšie remeslá. Tradičný program Múzeum deťom – Šlabikár remesiel je pre deti spestrený o Katinku a Júliusa, ktorí im porozprávajú o živote a zvykoch v kaštieli a nebudú chýbať ani dvorné dámy, ktoré ich budú sprevádzať. Deti poteší aj prehliadka francúzskej záhrady, s hájnikom prehliadka historického parku, kde sa dozvedia viac o Mauzóleu Grófa Júliusa Andrássyho a zrúcaninách hradu Parič. Súčasťou programu bude aj prehliadka jazdiarne. Skutočný zážitok poskytne jazda na historickom traktore s vlečkou. Takouto hravou formou vzdelávame deti, aby nezabudli na históriu, zvyky a tradičné remeslá. Podujatie Múzeum deťom je podujatie, ktoré už má svoju tradíciu.

Kontaktná osoba: Gabriela Cibáková
Mail: cibakova@atlas.sk

Ak máte akékoľvek otázky, kontaktujte prosím naše múzeum.

počet

predchádzajúci príspevok