• Dátum a čas

  10. Apr. 2022

 • Adresa

  M. R. Štefánika 1978/53

 • Organizátor

  Múzeum Trebišov - Kaštieľ Andrássyovcov

 • Cena lístka

  3€

 • Jazda na historickom traktore

  2€

Awesome Image

Podrobnosti o udalosti

Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, usporiada v nedeľu 10. apríla trochu nezvyčajné veľkonočné podujatie. Tentokrát to bude (Ne) tradičná Kvetná nedeľa. Okrem už známych aktivít pribudnú aj aktivity hvezdárne, a to pri príležitosti Dňa hvezdární a planetárií.

Podujatie sa bude odohrávať v trebišovskom kaštieli a začne o 14:30 hod. K veľkonočnej atmosfére prispejú aj hand-made stánky pred kaštieľom. Okrem toho sa návštevníci môžu tešiť na veľkonočné tvorivé dielne, súčasťou programu bude aj jazda na historickom traktore. Pozrieť si budú môcť aj výstavu veľkonočných kraslíc Trebišovski pisanki.

V rámci Dňa hvezdární a planetárií útvar astronómie pripravil na tento deň zaujímavé astronomické popoludnie. Pre deti budú pripravené astronomické rozprávky, a to od 14:30 do 16:00 hod. Dospelí sa môžu dozvedieť zaujímavosti o Slnku a Mesiaci, o ich zatmeniach a úkazoch, ktoré nastanú v tomto roku (od 16:30 do 18:00 hod.).

Pre návštevníkov bude otvorená aj koniareň, kde si môžu prezrieť výstavu detských výtvarných prác zo súťaže „Vesmír očami detí“.

Náladu celého podujatia spríjemní FSK Parobci z Dvorianok.

Kontaktná osoba: Mgr. Mária Parihuzová
Emailová adresa: mariaparihuzova@gmail.com

Harmonogram

 • 14:30

  Začiatok udalosti

Kontaktné informácie

Ak máte akékoľvek otázky, kontaktujte prosím naše múzeum.

Rezervácia lístkov

    počet