Stavanie mája a slávnostné uvedenie CD FS Vidumanec

19 máj

V nedeľu, 19. mája boli v obci Kuzmice dve krásne udalosti. Stavanie mája, keďže v obci sa máj stavia na Rusadľa a krst tretieho CD nosiča“ U Kužmicoch na valale“, folklórnej skupiny Vidumanec. CD albumu požehnal duchovný otec Štefan Keruľ-Kmec. FSk Vidumanec počas svojej 21-ročnej histórie sa prezentovala nielen doma, ale aj v zahraničí. Vystupovala na rôznych festivaloch a kultúrnych podujatiach. Vedúca skupiny Betka Stoklasová a všetci členovia skupiny si zaslúžia obrovský obdiv a uznanie nakoľko sa folklóru venujú vo svojom voľnom čase a so zanietenosťou uchovávajú naše vzácne dedičstvo. Sú to ľudia milujúcich folklór bez nároku na honorár. Samozrejme veľká vďaka patrí ich rodinám za podporu. To, že ich zanietenosť si vážime preukázali aj občania obce, okolitých obcí a hostia, ktorí v nedeľu prišli do kultúrneho domu a svojou účasťou potvrdili, že kultúra, zvyky a tradície sú pre náš život dôležité pre zachovanie svojej identity.
Poďakovať patrí starostovi obce, poslancom obce, p. Rohaľovi a ĽH Rendošovci, ktorá sa podieľala na tvorbe CD albumu a zároveň za ich vystúpenie. Spestrením programu bol aj ľudový rozpravač Jožka – Jožko, ďakujeme bol si ako stále jedinečný.
Srdečná vďaka patrí všetkým, ktorí prišli podporiť FSk Vidumanec a prežiť s nimi prekrásne chvíle pri nádherných piesňach.
FSk Vidumanec si ctí umenie našich predkov a prezentuje nielen obec, okres, ale aj Slovensko. Žije folklórom a zároveň pristupuje k nemu s pokorou a úctou a ich ochota si zaslúži pozornosť a veľkú vďaku.
Srdečná vďaka za pozvanie, veľmi si to vážime. Prajeme Vám, aby CD ktoré ste naspievali potešilo srdcia milovníkov folklóru  a tešíme sa na štvrté CD.


Foto a text : Gabriela Cibáková

Pridajte svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /data/c/7/c76cdac0-15df-414e-a916-202eaa746f04/muzeumtrebisov.sk/web/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /data/c/7/c76cdac0-15df-414e-a916-202eaa746f04/muzeumtrebisov.sk/web/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/data/c/7/c76cd...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /data/c/7/c76cdac0-15df-414e-a916-202eaa746f04/muzeumtrebisov.sk/web/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35