999 Morituri te salutant

M. R. Štefánika 257/65

Múzeum Trebišov - Kaštieľ Andrássyovcov

Dospelí - 4 EUR / Deti, dôchodcovia a ZŤP - 2 EUR

Pri príležitosti 80. výročia prvého transportu tisícky židovských žien a dievčat zo zemplínsko – šarišskej župy dňa 25. marca 1942 pripravujeme výstavu venovanú práve tejto téme. Výstava bude zameraná aj na tému židovského obyvateľstva v Trebišove, resp. na Zemplíne, ako aj na rok 1938, kedy sa postavenie židovského obyvateľstva v spoločnosti začína meniť. Vďaka spolupráci medzi Múzeom a Kultúrnym centrom južného Zemplína v Trebišove a Múzeom Auschwitz – Birkenau v Osvienčime bude zrealizovaná medzinárodná výpožička autentických zbierkových predmetov z koncentračného tábora Auschwitz – Birkenau, ktoré budú prezentované v rámci tejto výstavy.

Otvorenie výstavy

Otvorenie výtavy bude pod záštitou predsedu Košického samosprávneho kraja, Rastislava Trnku.

Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa výstavy, kontaktujte prosím naše múzeum.

darabszám

predchádzajúci príspevok