Noc pod oblohou

M. R. Štefánika 1978/53

Múzeum Trebišov - Kaštieľ Andrássyovcov

Zadarmo

K letu patria jasné teplé noci, ktoré lákajú ľahnúť si na zem a pozorovať trblietajúce sa hviezdy. Augustovú nočnú oblohu okrem hviezd zdobí najznámejší meteorický roj Perzeidy. Aj tento rok útvar astronómie pre Vás už tradične pripravuje podujatie „Noc pod oblohou". Podujatie sa uskutoční 5. augusta v areáli múzea pri budove koniarne. Hodinu pred pozorovaním, o 20:00hod., si návštevníci budú môcť vypočuť zaujímavú prednášku na tému: „Misia Mars 2020“ o marťanskom vozidle Perseverance a helikoptére Ingenuity. Prednášateľom bude RNDr. Igor Parnahaj, PhD, astronóm z Hvezdárne v Michalovciach. Potom si pomocou ďalekohľadov pozrieme Mesiac a planéty Saturn, Jupiter a nakoniec aj Mars. Popritom budeme počítať meteory – svetelné stopy na oblohe. Keďže „padajúce hviezdy“ sa pozorujú najlepšie poležiačky, prineste si so sebou podložku na ležanie a teplé oblečenie alebo deku na prikrytie.

Ak máte akékoľvek otázky, kontaktujte prosím naše múzeum.

darabszám

predchádzajúci príspevok