• Dátum és idő

M. R. Štefánika 1978/53

Múzeum Trebišov - Kaštieľ Andrássyovcov

Zadarmo

Múzeum a kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, organizuje v dňoch 21.4.2022 a 22.4.2022 v poradí už 24. ročník krajskej súťažnej prehliadky amatérskeho divadla mladých a amatérskeho divadla dospelých s názvom XXIV. Divadelný Trebišov. Malá krajská scénická žatva ochotníckych divadelných súborov Košického kraja, ktorá prebehne v priestoroch divadelnej sály Mestského kultúrneho strediska v Trebišove.

Toto podujatie je koncipované ako postupová súťažná prehliadka, z ktorej víťazi postupujú na celoštátnu súťažnú prehliadku Belopotockého Mikuláš 2022 – Liptovský Mikuláš a FEDIM 2022 – Tisovec. Vyhlasovateľom a odborným garantom súťaže je Národné osvetové centrum Bratislava, ktoré sa podieľa i na spolufinancovaní. Podujatie finančne podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia. Spoluorganizátorom podujatia je aj mesto Trebišov.

Prehliadky sa zúčastní päť ochotníckych divadelných súborov z Michaloviec, Košíc, Spišskej Novej Vsi a Jakloviec, ktoré budú zaradené do prúdov súčasného i tradičného divadla. Hodnotenie bude mať na starosti odborná porota v zložení: Alžbeta Verešpejová – predsedníčka poroty, Ľubomír Šárik a Marián Lacko – členovia poroty.

Vybavuje: Bc. Zuzana Pavlová
Telefón: 0910 873 023
e-mail: zuzana.bodnarova@muzeumtv.sk

• Táto udalosť trvá celý deň.

Ak máte akékoľvek otázky, kontaktujte prosím naše múzeum.

darabszám