Vyhodnotenie okresného kola celoslovenskej výtvarnej súťaže VESMÍR OČAMI DETÍ 2022

  • Home
  • Správy
  • Vyhodnotenie okresného kola celoslovenskej výtvarnej súťaže VESMÍR OČAMI DETÍ 2022
19 apr

Okresné kolo výtvarnej súťaže Vesmír očami detí sa uskutočnilo 1. apríla 2022.

XXXVII. ročníka celoslovenskej výtvarnej súťaže sa v našom okrese zúčastnilo 11 materských  škôl, 26 základných škôl, 5 špeciálne ZŠ a 7 základných umeleckých škôl.

562 došlých výtvarných prác hodnotila odborná porota v tomto zložení:

1., 2., 3. kategória: Mgr. Ján Pekarčík, Mgr. Rastislav Štefaňák,  Mgr. art Peter Valiska – Timečko ArtD.

4. a 5. kategória: Mgr. Ján Pekarčík,  Mgr. art Peter Valiska – Timečko ArtD., Mgr. Mária Gimová

Porota v každej kategórii vybrala päť prác postupujúcich do celoslovenského kola tejto súťaže, ktoré sa  uskutoční v Slovenskej ústrednej hvezdárni  v  Hurbanove. Zároveň  udelila prvé tri miesta. 

25 postupujúcich prác a ďalších 157 vybraných výtvarných prác sú v  termíne             od 12. 4. 2022 do 29. 4. 2022  vystavené v Múzeu  a Kultúrnom centre južného Zemplína v Trebišove, budova KONIARNE.

Ďakujeme Vám za zapojenie Vašich žiakov do tejto súťaže.

Víťazom a všetkým, ktorí postúpili do celoslovenského kola blahoželáme.

VÍŤAZNÉ POSTUPUJÚCE PRÁCE OKRESNÉHO KOLA VÝTVARNEJ SÚŤAŽE

„VESMÍR OČAMI DETÍ“ 2022

okr. TREBIŠOV

1.KATEGÓRIA

1. miesto: Tobiasko Jusko, 1. kat., MŠ Komenského, Trebišov

                    „Zvedavý Marťanko“        

2. miesto: Mário Sabo, 1. kat., MŠ Škultétyho, Trebišov

                   „Oprava rakety vo vesmíre“   

3. miesto: Oliver Pogány, 1. kat.,  MŠ Pribeník 

                   „Vesmírna mama“        

Postupujúca práca: Mirka Kolodiová, 1. kat., MŠ Komenského, Trebišov   

                                   „Marťankov let na kométe“                  

Postupujúca práca: Klára Kaššaiová, 1. kat.,  MŠ Škultétyho, elok. prac. Pri Polícii,                                   

                                    „Záhadné vesmírne tajomstvá “          Trebišov                                                               

2. KATEGÓRIA

1. miesto: Noemi Pandová,  2. kat., ZŠ Pribinova, Trebišov

                   „Vráťte nám planétu“ 

2. miesto: Soňa Bindasová, 2. kat.,  ZŠ  R. Štefánika, Trebišov

                   „Prekvapenie vo vesmíre“  

3. miesto: Liliana Miglécová, 2. kat., ZŠ Brezina

                  „Nová planéta“

Postupujúca práca: Marián Kariško, 2. kat., ZŠ s MŠ Borša

                                    „Misia Mars“                                                       

Postupujúca práca: Sofia Lovásová, 2. kat., ZŠ M. R. Štefánika,   Trebišov

                                    „Môj  vesmírny sen“                      

3. KATEGÓRIA

1. miesto:  Katarína Naďová, 3. kat., ZŠ s MŠ Novosad

                     „Vesmír“

2. miesto: Sofia Šimková, 3. kat.,  ZŠ Komenského, Trebišov

                   „Animovaný drak vstúpil do vesmíru“    

 3. miesto: Ema Piňková, 3. kat., ZŠ Komenského, Trebišov

                     „Zelenko“ 

Postupujúca práca: Michaela Repovská, 3. kat., ZŠ M. R. Štefánika,  Trebišov

                                    „Vesmír“                                     

Postupujúca práca: Vivien Wilková, 3. kat., ZŠ Pribinova, Trebišov

                                    „Kukuk do vesmíru“             

4. KATEGÓRIA

1. miesto: Matúš Bajužík, 4. kat., ZUŠ Mariánske námestie, Trebišov

                  „Astrosia“

2. miesto: Noemi Marečková, 4. kat., ZUŠ Mariánske námestie, Trebišov

                  „Mimozemšťanka“               

3. miesto: Norbert Szabó, 4. kat.,  ZUŠ Kráľovský Chlmec

                  „Vesmír očami detí“                                                                

Postupujúca práca: Michaela Zambová, 4. kat., Súkromná ZUŠ, Michaľany

                                    „Slnko a my“                           

Postupujúca práca: Zoja Zbojovská, 4. kat., ZUŠ Mariánske námestie, Trebišov

                                    „Vesmírna promenáda“     

5. KATEGÓRIA

1. miesto:  Anabela Panáková, 5. kat., ZUŠ Mariánske námestie, Trebišov

                   „Úsmev z kozmu“                                 

2. miesto:  Juraj Šatala, 5. kat.,  ZUŠ Mariánske námestie, Trebišov

                   „Pilot prieskumník“                                    

3. miesto:  Mia Aurelia Martinková, 5. kat., Súkromná ZUŠ, Michaľany                              

                    „Vesmírny sen“                          

Postupujúca práca: Jakub Majoroš, 5. kat., ZUŠ Mariánske námestie, Trebišov

                                    „Pozdrav“                                 

Postupujúca práca: Karolína Bindasová, 5. kat., ZUŠ Mariánske námestie,  Trebišov                                     „Nečakané stretnutie“       

                   

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

Pridajte svoj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené so znakom *